Houbičky: Informace o třídě Houbiček

Naše třída se nachází v přízemí třetího pavilonu.

Třídními učitelkami jsou Lenka ŠebestováUsmívající se a Katka SkýpalováUsmívající se.

Při vstupu do třídy se děti ocitnou v herním prostoru s kobercem, který navazuje na herní prostor se stolky sloužící též jako jídelna. Zde mají děti volně k dispozici veliký výběr hraček.

Každá třída má na zahradě svůj úsek ke hře, houbičky tak mají jen pro sebe pískoviště, tabuli, věž s klouzačkou, část cesty pro jízdu na koloběžkách a travnatou plochu pro různé hry.

Jsme věkově smíšená třída, z čehož plynou některé výhody:

• smíšená třída pomáhá při adaptaci nových dětí (starší děti si hrají, nepláčou, nové děti se tak dříve zapojí do hry) starší děti jsou menším vzorem (co a jak se kdy dělá)
  • starší děti se přirozeně učí poradit či drobně pomoci
  • setkání sourozenců, příbuzných a kamarádů (nové děti mají oporu v dětech, které již znají)
  • méně předškoláků umožňuje více individuální práci s každým z nich
  • děti s odkladem se neocitnou v neznámém kolektivu
  • smíšená třída vede děti k větší samostatnosti a osobnostnímu rozvoji

Fotogalerie: