ROZEJDI SE S NUDOU! aneb PĚŠKY DO ŠKOLKY

Vážení rodiče,

zapojili jsme se do motivační a osvětové kampaně Pěšky do školy 2021

Máme za sebou náročné období distančního vzdělávání a sociální izolace. Cestou do školky a ze školky se děti mohou nastartovat, potkat se s kamarády a něco zažít.

Zapojte se s námi v týdnu od 16. - 22. září 2021  a choďte s dětmi do školky a ze školky pěšky, přijeďte na koloběžce nebo na kole.

Pěšky do školy 2021 proběhne pod záštitou MŠMT, deseti krajských měst a je součástí aktivit Evropského týdne mobility. V roce 2020 se do akce zapojilo 60 škol z 21 obcí. Nejde ale o první projekt na podporu chůze. Kampaň Walk to school zná Velká Británie, Holandsko, Německo, Švýcarsko, USA a Kanada, Austrálie a další země.

„Zvýšila se úzkostnost dětí i rodičů. Chůze je první a ta nejlepší pomoc při úzkosti,“ říká Alena Sobotová, speciální pedagožka a terapeutka, a dodává: „Člověk se díky chůzi znovu stává tvůrcem svého života.“

Věříme, že se společně s námi této kampaně zúčastníte :)

kolektiv MŠ