PUNTÍKOVÝ DEN v MŠ

Puntíkový den?

Co je Puntíkový den ? - viz. příloha

Důvodem vzniku Puntíkového dne byla potřeba edukovat veřejnost o tom, že lupénka není infekční onemocnění, a tudíž není důvod se pacientů stranit a jakkoliv je odmítat. Stává se, že nepoučení laici žádají kupříkladu personál koupaliště o vykázání pacienta, jelikož se bojí nákazy. Lupénka je už tak pro pacienty velice stresující záležitostí a pokud se ještě setká s nepochopením okolí, nezřídka takový pacient pomýšlí i nad sebevraždou. Lupénka se netýká pouze pacienta, ale celé jeho rodiny.

Naše mateřská škola se zapojí do kampaně PUNTÍKOVÝ DEN, který bude u nás probíhat ve středu 25.října 2023 dopoledne. Děti budou seznámeny formou rozhovoru s tímto onemocněním.

Prosíme maminky, aby oblékly děti na tento den do puntíkovaného oděvu ( triček , legín, využijte mašle, stuhy do vlasů nebo namalujte dětem puntíky na obličej, ruce...). věříme, že určitě budete nápadité :)

Věříme, že se společně s námi do kampaně zapojíte.

Děkujeme Vám za spolupráci
kolektiv MŠ