MEDVÍDKOVA NEMOCNICE - 2.pavilon

V naší MŠ bude realizován projekt studentů medicíny "Medvídkova nemocnice"

Medvídkova nemocnice je projekt studentů medicíny určený právě dětem z mateřských škol, který má za úkol napomáhat dětem zbavit se strachu z bílých plášťů.

Rodiče, dejte dětem do školky oblíbeného plyšáka - medvídka, kterému jste společně s vymysleli nějakou nemoc.
Na základě toho se děti dostanou do role rodiče, který jde s nemocným pacientem k lékaři a díky tomu se může beze strachu a stresu zúčastnit základnímu lékařskému vyšetření, která jsou na medvídkovi - pacientovi prováděna.
Spolu s tím dítě - rodič přejímá i určitou zodpovědnost, čímž si uvědomí důležitost a mj. nutnost návštěvy lékaře nebo nemocnice.

Děti si tak lépe uvědomí, že cílem lékaře není ubližovat, ale pomoci.

Projekt je realizován pro třídy:   Cecilky + Dráčci

Věříme, že se tento nový projekt bude dětem líbit Usmívající seUsmívající seUsmívající se.