Cecilky: Informace o třídě

Ve třídě CECILEK jsou děti rovnoměrně rozděleny do tří věkových skupin-( kdy starší děti pomáhají mladším...). Snažíme se, aby byla dosažena rovnováha mezi chlapci a dívkami.Děti si mohou nosit plyšáčka na spaní a každý pátek svoji oblíbenou hračku ( hračkový den).

Ve třídě probíhají výchovně vzdělávací činnosti dle třídního kurikula podpory zdraví v MŠ, který vychází ze školního plánu : "SPOLU VŠECHNO DOKÁŽEME".Mrkající (roční téma - Je nám spolu dobře).Přihlížíme k aktuálním událostem v životě dětí. Podporujeme a rozvíjíme spontánní aktivity dětí a volnou hru,Smějící senavozujeme  příjemnou atmosféru a přátelské a kamarádské vztahy mezi všemi ve třídě Cecilek.

Ve třídě CECILEK proběhla rekonstrukce dětských koupelen  a toalet s estetickým začleněním dětských dřevěných obrázků od firmy Lokki. Třída je nově  vymalována svítivými uklidňujícími barvami, aby se děti cítily ve všech prostorách mateřské školy dobře.

Při práci s dětmi rozvíjíme dětskou zvídavost, snažíme se o zařazení individuálních a skupinových činností, přirozenou nápodobu, zařazujeme činnosti, které podporují přípravu dětí na  školu - soustředěnost,Překvapený koordinaci pohybů, jemná a hrubá motorika, samostatnost, spojení textu s pohybem, spojení hudby s pohybem, využívání instrumentální zvukomalby.

Pracujeme s vhodnými  a zajímavými materiály.

Za příznivého počasí se snažíme přenést co nejvíce činností na školní zahradu, terasu, na vycházky do lesa.Líbající

Záleží nám na tom, aby se děti cítily v mateřské škole dobře, uvolněně, příjemně a odnesly si kladné zážitky na celý život.

PRAVIDLA VE TŘÍDĚ CECILEK

• PRAVIDLO SRDÍČKOVÉ ( pomáháme mladším kamarádům, půjčujeme si hračky, máme se rádi, neubližujeme si.)Líbající

• PRAVIDLO ŽELVIČKOVÉ ( neběháme ve třídě, ve třídě je nábytek a ostré hrany - mohly bychom si ublížit...)Zamračený

• PRAVIDLO SMETÁČKOVÉ( ve třídě neděláme nepořádek, po své práci si vždy uklidíme odstřižky papíru, vylitý čaj..., uklidíme si své místo, aby mohly pracovat další děti, po obědě uklidíme stůl, a ubrousek vyhodíme do koše. Dbáme na kulturu stolování, u jídla nemluvíme, určujeme hospodáře, kteří se podílejí na setření stolků a prostírání.)Mrkající